Archiwum aktualności

Testy dostaw w łańcuchu chłodniczym – Odpowiedzialni za świeżość

2 kwietnia br. wspólnie z POZKRONE rozpoczęliśmy projekt Odpowiedzialni za świeżość. Od 2012 roku zamontowaliśmy ponad 400 nowoczesnych agregatów naczepowych VECTOR w technologii elektrycznej E-drive. Nie będąc zadowolonymi z efektów eksploatacji dotychczas zamontowanych agregatów, wprowadziliśmy profilowanie Intelliset. Aby lepiej poznać warunki pracy agregatów w tzw. łańcuchu chłodniczym uruchomiliśmy testy u wybranych przewoźników, którzy wykonują transport wrażliwych ładunków dla bardzo wymagających odbiorców. Poznając wymagane warunki lepiej możemy dostosować obsługę agregatów do ich wymagań. Projekt wspiera Elcar producent systemu monitoringu GPS. Zainteresowani dostawami towarów wrażliwych (owoce, warzywa, kwiaty itp.) w łańcuchu chłodniczym mogą obserwować nasz projekt na FB https://www.facebook.com/Odpowiedzialni.Za.Swiezosc/. Wyniki testów wraz z naczepą testową zostaną zaprezentowane w trakcie II Forum Chłodnictwa Transportowego, 8 czerwca br. o 13 00 na terenie targów POLFIS 2017 http://polfishtargi.amberexpo.pl/title,PROGRAM,pid,3644.html

[Maj 2017]

Kolejne zamówienia na pojazdy dystrybucyjne w 2017

Jesteśmy szczególnie dumni z kolejnych dowodów zaufania wobec załogi Ecoterm i jakości naszej pracy. Podpisaliśmy kolejne Umowy na dostawy pojazdów dostawczych do firm: KONKOL, PIEKUŚ, KAFENA w pierwszym półroczu 2017. Wymienione firmy, swoje floty pojazdów dystrybucyjnych z agregatami Carrier budują w Ecoterm od kilku lat. Piekarnia KONKOL od 2007 roku z zadowoleniem eksploatuje nadwozia izotermiczne Igloocar, a rozszerzenie w 2011 roku produkcji o ciasta wymusiło zastosowanie dodatkowej komory schładzanej z agregatem. Kiedy więc dynamiczny rozwój wieloletniego dostawcy do pomorskich sklepów Biedronki, wymusił rozbudowę floty pojazdów własnych, zdecydowano się wdrożyć rozwiązanie sprawdzone w dotychczasowej praktyce. Wyposażenie zamówionych pojazdów dostawczych Iveco Daily powierzono sprawdzonemu zespołowi Igloocar, Carrier, Ecoterm.

[Marzec 2017]

Flota APPLE FARM – Vector 1550 pod kontrolą INTELLISET™

Od trzech lat zarząd firmy Apple Farm konsekwentnie i starannie, w oparciu o sprawdzonych dostawców, buduje flotę transportu chłodniczego. Specjalizacja firmy oraz wysokie standardy dostaw, wymagały użycia sprzętu najwyższej jakości.  W zakresie agregatów chłodniczych wybór mógł być tylko jeden. Technologia E-Drive opatentowana przez Carrier Transicold, zastosowana w agregatach serii Vector 1550, najlepiej zabezpiecza dostawy towarów wrażliwych w tzw. łańcuchu chłodniczym. Technologia E-Drive pozwala niezwykle precyzyjnie sterować warunkami w komorze naczepy. Na początku 2017 roku Zarząd Firmy podjął decyzję o wdrożeniu funkcji Intelliset™ we wszystkich eksploatowanych agregatach. Intelliset™ pozwala zaprogramować do pięciu profili nastaw kilku parametrów pracy agregatu. Wykonując powtarzalne transporty, kierowcy, spedytorzy i kierownictwo firmy, poprzez użycie profili Intelliset™  uzyskują dodatkową gwarancję bezpieczeństwa przewozu w założonych warunkach.

[Marzec 2017]

Pierwsze PULSOR do przewozu farmaceutyków zakupione w Ecoterm

Jesteśmy szczególnie dumni z pierwszych zakontraktowanych w Ecoterm agregatów Carrier Pulsor. Agregaty Pulsor zaprezentowaliśmy uroczyście pomorskim Klientom na zamku w Gniewie. Dedykowane do samochodów dostawczych, są najnowszą generacją wydajnego urządzenia chłodniczego, doskonale dopasowanego do wymagań transportu farmaceutycznego. Pulsory wyróżniają się zdolnością osiągania pełnej wydajności chłodniczej już przy niskiej prędkości obrotowej silnika pojazdu, nawet 1000 obr/min. Oznacza to, że zachowują ciągłość łańcucha chłodniczego w każdych warunkach, także podczas dostaw w zatłoczonych centrach miast. Urządzenie te mogą jednocześnie chłodzić i ogrzewać osobne komory, zapewniając temperatury od -25 do 30oC, przy temperaturze otoczenia od -25 do 50oC. Własności te sprawiają, że sprawdzą się na terenie całej Europy, zimą i latem. Godna uwagi jest również precyzja ustawiania temperatury, z dokładnością do 0,8oC.

[Październik 2016]

Carrier Transicold na IAA 2016: o przyszłości transportu chłodniczego

Odwiedziliśmy stoisko Carrier Transicold na hanowerskim IAA  2016 – fotorelacja w Po godzinach.  Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z technologiami, których zastosowanie brane jest pod uwagę w przyszłych generacjach urządzeń Carrier Transicold. Posłużą one monitorowaniu przepływu produktów w całym łańcuchu. chłodniczym, od farmera do konsumenta końcowego. Goście targowi mogli poznać nową generację urządzeń chłodniczych pozbawionych własnego silnika Diesla, które pojawiły się w gamie Carriera po przejęciu holenderskiej firmy TRS Transportkoeling b.v.. Zamontowany w pojeździe moduł TRS ECO-DRIVE GenSet (zdjęcie) jest zasilany od silnika pojazdu poprzez przystawkę odbioru mocy. Sercem modułu jest pompa hydrauliczna, która napędza generator, a ten z kolei wytwarza prąd elektryczny dla agregatu Carrier Transicold, który nie musi mieć własnego silnika wysokoprężnego.  Częścią układu hydraulicznego jest system kontrolny, który dba aby generator miał stałe obroty. Dzięki temu zapewnione jest niezmienne zasilanie, również gdy ciężarówka pracuje na biegu jałowym stojąc w korku. ECO-DRIVE GenSet jest bardzo cichy i prosty w obsłudze. Może być stosowany we wszystkich niemal typach podwozi samochodów ciężarowych oraz w ciągnikach siodłowych, co znacząco poszerza grono potencjalnych odbiorców W przyszłym roku Ecoterm po cyklu szkoleniowym zostanie serwisem urządzeń TRS.

[Październik 2016]

Ekologiczne agregaty Carrier rozpoczynają testy na kontynencie

Niemiecka sieć supermarketów Netto jako pierwszy klient w Europie kontynentalnej odbiera prototypową naczepę z agregatem Carrier Transicold używającym naturalnego czynnika chłodniczego w obiegu zamkniętym. Została ona wyróżniona prestiżową nagrodą Trailer Innovation 2017 w kategorii „Środowisko”. Agregat zaprezentowany został podczas targów IAA na stoisku firmy Rohr  i od razu po zakończeniu wystawy rusza do pracy. Pojazd wyposażony jest w agregat nowej generacji, który używa wyłącznie dwutlenku węgla (CO2) w roli naturalnego czynnika chłodniczego, pracującego w obiegu zamkniętym. Korzysta z technologii wypróbowanej w agregatach kontenerowych z rodziny Carrier Transicold NaturaLINE™ oraz obudowy i elektrycznego napędu E-Drive stosowanego w agregatach Vector™. CO2 jest bezpiecznym czynnikiem, który nie niszczy warstwy ozonowej, a jego GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego) wynosi 1. GWP dwutlenku węgla jest niższe niż innych naturalnych czynników, takich jak propan.

[ Październik 2016 ]

Zakłady Mięsne GZELLA odświeżają flotę dystrybucyjną z Ecoterm

Miło nam poinformować o wydaniu pierwszych pojazdów z zamówionej w AUTOFRELIK Toruń floty pojazdów dystrybucyjnych. Zamówione pojazdy to MB Sprinter z nadwoziem izotermicznym IGLOOCAR wyposażonym w agregaty Carrier Xarios 300. Zamówione pojazdy będą zapewniały dostawę produktów Z.M. Gzella, głównie do sieci sklepów własnych.  Eksploatowane przez Z.M. Gzella agregaty naczepowe Vector wypracowały sobie bardzo dobrą opinię, również serwis mobilny Ecoterm działa bez zarzutu. Pan Tomasz Gzella skwitował swój wybór krótko „ Stawiamy na sprawdzone przez wiele lat rozwiązania oraz na sprawdzonych dostawców”. To kolejny po ubiegłorocznym kontrakcie flotowym z Z.M. NOWAK przykład wieloletniej owocnej współpracy.  

[ Październik 2016 ]

Flota PAULA TRANS powiększa się o kolejne agregaty Vector

W kwietniu br. oddamy do eksploatacji flotę agregatów wielotemperaturowych Vector 1950MT system 2 zamówionych przez firmę PAULA FISH ze Słupska. Agregaty Vector 1950MT, dzięki potężnej wydajności chłodniczej i grzewczej, potrafią zarządzać temperaturą nawet trzech komór, przy pomocy dwóch dodatkowych parowników o dobranej mocy. Agregaty zostaną zamontowane na naczepach Krone Cool Liner Duoplex, dostarczonych przez Pozkrone.

[ Kwiecień 2016 ]

Producent ZIAJA wybrał agregaty Carrier montowane przez Ecoterm

Od 2011 roku pojazdy transportujące produkowane w zakładach ZIAJA farmaceutyki i kosmetyki, wyposażamy w agregaty Carrier. W tamtym przypadku na trzyosiowym DAF XF wraz z nadwoziem Igloocar zamontowany został międzyosiowy agregat Carrier SUPRA 950U. W następnych latach dynamiczny wzrost sprzedaży ZIAJA, wymusił powiększenie floty o zestawy naczepowe z agregatami Carrier Vector 1550. Sukces rynkowy firmy ZIAJA oraz przepisy dot. transportu farmaceutyków rozszerzyły gamę eksploatowanych pojazdów o izolowane Van z agregatami Carrier Viento.

[ Kwiecień 2016 ]

Ecoterm świętował swój jubileusz wraz z przewoźnikami z P.S.P.D. w Gdyni

Festyn Transportowca zorganizowany 24 czerwca przez Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, był kolejną okazją do świętowania dwudziestolecia naszej współpracy z członkami Stowarzyszenia oraz zaprezentowania dorobku 5 lat funkcjonowania Spółki Ecoterm. Wraz z naszymi partnerami tj. Carrier Transicold, Pozkrone, MAN, Dhollandia, ZIAJA i zaproszonymi gośćmi przy nastrojowej muzyce wykonywanej na żywo przez SAX SOLO, raczyliśmy się fantastycznymi lodami gdyńskiej lodziarni MIŁO MI. Wszyscy odwiedzający nasze Mega Stoisko otrzymali upominki od zaprzyjaźnionej pomorskiej firmy kosmetycznej ZIAJA. Przy rewelacyjnych drinkach trwały dyskusje o Euro 2016 i  innych bardzo ważnych sprawach…

[ Czerwiec 2016 ]

Sainsbury’s odbiera pierwszą na świecie naczepę chłodniczą wykorzystującą naturalny czynnik

Brytyjska sieć supermarketów Sainsbury’s została pierwszym na świecie użytkownikiem, który odebrał prototypową naczepę chłodniczą ze specjalnie opracowanym agregatem Carrier Transicold wykorzystującym naturalny czynnik – dwutlenek węgla (CO2). Najnowszy prototyp korzysta z zawansowanej technologii agregatów NaturaLINE zaadaptowanej do typowego agregatu naczepowego Vector. Zastosowano opatentowany napęd elektryczny E-Drive™. Nowością jest wykorzystanie w obiegu zamkniętym dwutlenku węgla, oznakowanego jako czynnik R744. CO2 jest bezpiecznym gazem, który nie niszczy warstwy ozonowej i ma GWP=1.

[ Czerwiec 2016 ]

Monitoring Floty LINKINALL Carrier T. dostępny w Polsce

Użytkownicy agregatów Carrier Vector mogą wyposażyć pojazdy w nowoczesny system  GPS Carrier Transicold LINKINALL. System poprzez podłączenie do rejestratora nowej generacji DataCold 600 w pełni wykorzystuje możliwości nowoczesnych agregatów naczepowych serii 1550 i 1950. Dzięki wykorzystaniu LINKINALL dyspozytor i upoważniony spedytor może kontrolować wszystkie parametry pracy oraz sterować agregatem online w czasie rzeczywistym.

[ Kwiecień 2016 ]

W 2016 roku świętujemy 5-cio lecie działalności ECOterm s.c.

4 lutego 2011 r. zawiązana została spółka Ecoterm s.c., która w zamyśle założycieli, miała dostarczać specjalistyczne pojazdy dostawcze, izotermiczne i chłodnicze pomorskim klientom. Wykorzystując wcześniejsze kontakty handlowe, podpisaliśmy wówczas umowy o współpracy m. innymi z Igloocar i Dhollandia. Pierwszy kontrakt podpisany 1 marca 2011 r. z FARMPOL Gdynia, dotyczył dostawy 2 pojazdów Iveco Daily z nadwoziem izotermicznym Igloocar, agregatem Carrier Viento 200 oraz windą Dhollandia (obok). Po kliku latach współpracy handlowej, w grudniu 2012 r. udało się sfinalizować Umowę Partnera Serwisowego Carrier Transicold Polska na prowadzenie autoryzowanego punktu serwisowego. W okresie swojego istnienia zamontowaliśmy ponad 400 agregatów chłodniczych, a co najważniejsze była to pełna gama produkcyjna Carrier Transicold. Odbiorcom i Dostawcom, w szczególności Carrier Transicold Polska, Igloocar oraz pomorskim dealerom pojazdów użytkowych bardzo dziękujemy za okazane dotychczas zaufanie.

[ Kwiecień 2016 ]

Piekarnia – cukiernia KONKOL kontynuuje współpracę z Ecoterm

Zgodnie z parafowanymi Umowami w lipcu br. oddamy do eksploatacji firmy KONKOL, flotę pojazdów z agregatami Carrier na nadwoziach dwukomorowych do przewozu pieczywa i ciast. Piekarnia KONKOL od 2007 roku z zadowoleniem eksploatuje nadwozia izotermiczne Igloocar, a rozszerzenie w 2011 roku produkcji o ciasta wymusiło zastosowanie dodatkowej komory schładzanej z agregatem. Kiedy więc dynamiczny rozwój wieloletniego dostawcy do pomorskich sklepów Biedronki, wymusił rozbudowę floty pojazdów własnych, zdecydowano się wdrożyć rozwiązanie sprawdzone w dotychczasowej praktyce. Wyposażenie zamówionych pojazdów dostawczych i ciężarowych Iveco Daily i Eurocargo powierzono sprawdzonemu tercetowi Igloocar, Carrier, Ecoterm. To kolejny po ubiegłorocznym kontrakcie flotowym z Z.M. NOWAK przykład wieloletniej współpracy.  

[ Kwiecień 2016 ]

ECOTERM posiada Europejski Certyfikat F – Gazowy

Od kwietnia ub. roku Ecoterm posiada Europejski Certyfikat F – Gazowy, umożliwiający certyfikowanie urządzeń chłodniczych i klimatyzacji oraz urządzeń stacjonarnych. Od 1 lipca br. agregaty chłodnicze polskich przewoźników drogowych jako urządzenia pracujące na F gazach, objęte zostały coroczną kontrolą szczelności wg. Rozporządzenia UE nr. 517/2014, ratyfikowanego przez Prezydenta R.P. Rozporządzenie to reguluje kompleksowo obrót gazów HFC na terenie Unii Europejskiej, ograniczając ich wykorzystanie i całkowicie eliminując emisje. Dodatkowo od czerwca 2015 r. każdy agregat zamontowany w naszej firmie, po przepracowaniu 400 mth uzyskuje Certyfikat montażowy Ecoterm (obok). Jest to istotny element  3 – letniej gwarancji udzielanej na agregaty Carrier montowane w Ecoterm.

[ Marzec 2016 ]

Dzień Dziecka (i Ojca) oraz 5–cio lecie ECOTERM w VW PLICHTA Gdynia

1 czerwca wraz z Dealerem VW Plichta  w Gdyni na ul. Morskiej zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny. Atrakcyjne konkursy z nagrodami dla maluchów i dużych (bo każdy jest dzieckiem) przeprowadzili animatorzy z Centrum EduFan, a pyszne lody i słodkości serwowane były z foodtrucka Belmondo. Gospodarz Festynu przygotował także wiele atrakcji motoryzacyjnych wraz z prapremierą nowego modelu VW. Wśród prezentowanych pojazdów użytkowych, nie zabrakło pojazdów dostawczych z komorami izotermicznymi. Dla Ecoterm była to jedna z imprez jubileuszowych i okazja do świętowania wraz z naszymi Klientami.

Zobacz fotorelację

[ Czerwiec 2016 ]

Flota MARPOL powiększa się o kolejne 15 agregatów naczepowych Vector

Możemy już podać do wiadomości, że kontraktem roku 2015 zostanie zamówienie firmy MAR- POL Marcin Janusz z Władysławowa na  dostawę i montaż 15 kpl. wielotemperaturowych agregatów naczepowych Vector 1950 MT. Agregaty zostały montowane na naczepach Krone. Szef firmy MAR-POL podziękował nam za tempo montażu oraz sprawność organizacyjną.

[ Grudzień 2015 ]

Kapituła nagród SUPER VECTOR 2015 wybrała zwycięzców w sześciu kategoriach

Wyróżnienia SUPER VECTOR 2015 za ostatnie 2 lata współpracy z Ecoterm otrzymali:
ERONTRANS z Pruszcza Gdańskiego w kat. Super Flota na kontrakcie,
PAULA TRANS ze Słupska w kat. Super Kontrakt TT,
ZIAJA z Gdańska w kat. Super Projekt TT,
MICHNA MEAT z Pelplina w kat. Super Kontrakt DT,
Z.M. NOWAK z Gdańska w kat. Super Kontrakt DD,
JAGR PLUS z Gdyni w kat. Super Dystrybucja.

[ Grudzień 2015 ]

28 maja zorganizowaliśmy Pomorskie Forum Chłodnictwa Transportowego – 2015

Tegoroczne targi branży spożywczej na AMBER EXPO zostały wpisane do kalendarza oficjalnych wydarzeń CARRIER Transicold w Europie. W ramach wystawy oraz  z okazji  uzyskania przez Ecoterm, Europejskiego Certyfikatu F – Gazowego, zorganizowaliśmy Pomorskie Forum Chłodnictwa Transportowego 2015. W ramach Forum Dyr. CARRIER T. Polska Maciej Kędzierski przedstawił m.in.  stopień przygotowań polskiej sieci serwisowej CTP do funkcjonowania w ramach Ustawy F – Gazowej oraz stan prac wdrożeniowych agregatów Carrier pracujących na  CO2. Pan Rafał Koszewski zaprezentował rozwiązania telemetryczne dla zestawów chłodniczych w łańcuchu chłodniczym firmy Elcar. Pan Konrad Podgórski z krakowskiego COCH, omówił najnowszą Ustawę ATP, która właśnie w czerwcu br. weszła w życie w Polsce. Forum było również doskonałą okazją do uhonorowania wyróżniających się partnerów Ecoterm nagrodą Super Vector – 2015.

[ Czerwiec 2015 ]

Wzrasta zaufanie do jakości urządzeń i naszego doświadczenia serwisowego

Kolejne firmy przekonaliśmy do urządzeń Carrier i naszej opieki posprzedażnej. W maju wraz z Iveco Poland, zrealizujemy kontrakt na dostawę floty pojazdów dostawczych i ciężarowych dla Zakładów Mięsnych NOWAK z Gdańska. Flota kilkunastu pojazdów o DMC 3,5 ; 7 i 26 T z nadwoziami izotermicznymi Igloocar wyposażona będzie w nowoczesne agregaty serii Viento, Xarios i Supra.

[ Czerwiec 2015 ]